wróć...,,Dzieciństwo kiedyś i dziś" - ferie 2024

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, którą przygotowaliśmy na czas tegorocznych ferii zimowych. „Dzieciństwo kiedyś i dziś” to temat przewodni organizowanych zajęć.

Z zaproszenia mogą skorzystać grupy półkolonijne klas IV-VI szkoły podstawowej oraz rodziny z dziećmi powyżej 12. roku życia. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w zajęciach, podczas których będzie można „przenieść się w czasie” i poznać historię niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi oraz losy jego więźniów.

Dla grup półkolonijnych przygotowaliśmy warsztat artystyczno-historyczny „Oczy – zwierciadło duszy” oraz „Dzieciństwo kiedyś i dziś”.

- Do dyspozycji uczestników będą m.in. rekwizyty nawiązujące do historii łódzkiego obozu na Przemysłowej (replika ubrania obozowego, kubek, miska, kowadełko, igły do maszyn dziewiarskich, koc). Po części dialogowej i po opowieści historycznej nadejdzie czas aktywności twórczej, polegającej na wypełnieniu specjalnie opracowanych na tę okoliczność kart pracy – Dzieciństwo moich bliskich. Wypełnione pytaniami i zagadnieniami karty uczestnicy zabiorą do domów. Zajęcia realizowane będą z użyciem multimediów – mówią edukatorzy Muzeum.

Zajęcia rodzinne ukierunkowane są na aktywizujące i refleksyjne warsztaty historyczne z artefaktem, zwiedzanie wystawy „Mamo czemu nie przyjeżdżasz?” oraz kreatywne warsztaty literacko-historyczne „Listy do Wolności”.

Zapisy: Michał Hankiewicz, kierownik Działu Edukacji

telefon komórkowy: +48 797 595 091