wróć...Premiera teledysku do piosenki ''Dzieci z Przemysłowej"

Właśnie ukazał się teledysk do piosenki „Dzieci z Przemysłowej”. Utwór w wykonaniu Czesława Mozila oraz chóru i orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi promuje najnowszy film dokumentalny Muzeum pt. „To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej”.

7 grudnia 2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi miała miejsce premiera filmu dokumentalnego Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu o niemieckim obozie koncentracyjnym dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Wydarzenie wpisało się w obchody 80. rocznicy utworzenia obozu, którego niezwykle poruszającą historię na co dzień przybliża Muzeum.

Zauważamy, że do dziś wielu łodzian nie wie o istnieniu w przeszłości tak nieludzkiego miejsca, jakim był niemiecki obóz na Przemysłowej. Dlatego tak istotne jest, aby przekazywać tę wiedzę jak najszerszej grupie odbiorców, szczególnie dzieciom i młodzieży – podkreślił dr Ireneusz Piotr Maj.

W związku z produkcją filmową chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki wraz z Czesławem Mozilem stworzyli utwór muzyczny zatytułowany „Dzieci z Przemysłowej”. 10 stycznia 2023 r. ukazał się teledysk do piosenki.

Film dokumentalny został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PGE.